Varibelt VX 2310-P14M-85
Varibelt VX 2310-P14M-85
Varibelt VX 2310-P14M-85 Synchronous Timing Belt, Rubber, Fiber glass cord, (Pack of 1)
4 in stock
14 mm Pitch RPP Timing Belts High modulus Fiber loaded Polychloroprene rubber compound
Fiber-glass cord provides superior tensile strength and minimum elongation
Stretchable nylon fabric covers the teeth for high abrasion resistance
Additional information
| Weight | 16.57 oz |
|---|---|
| Dimensions | 90.94 × 3.35 × 2 in |