Varibelt VX 3150-14M-115
Varibelt VX 3150-14M-115
Varibelt VX 3150-14M-115 Synchronous Timing Belt, Rubber, Fiber glass cord, (Pack of 1)
1 in stock
14 mm Pitch HTD® Timing Belts High modulus Fiber loaded Polychloroprene rubber compound
Fiber-glass cord provides superior tensile strength and minimum elongation
Stretchable nylon fabric covers the teeth for high abrasion resistance
Additional information
| Weight | 135.9 oz |
|---|---|
| Dimensions | 124.02 × 4.53 × 2 in |