Varibelt VX 360-S4.5M-6
Varibelt VX 360-S4.5M-6
Varibelt VX 360-S4.5M-6 Synchronous Timing Belt, Rubber, Fiber Glass Cord, (Pack of 1)
5 in stock
Double Sided 4.5 mm Pitch Super Torque Drive (STD) Timing Belts High modulus Fiber loaded Polychloroprene rubber compound
Fiber-glass cord provides superior tensile strength and minimum elongation
Stretchable nylon fabric covers the teeth for high abrasion resistance
Additional information
| Weight | 0.25 oz |
|---|---|
| Dimensions | 14.17 × 0.24 × 2 in |