Varibelt VX 630-T10-30
Varibelt VX 630-T10-30
Varibelt VX 630-T10-30 Synchronous Timing Belt, Rubber, Fiber Glass Cord, (Pack of 1)
5 in stock
10 mm Pitch T profile Timing Belt High modulus Fiber loaded Polychloroprene rubber compound
Fiber-glass cord provides superior tensile strength and minimum elongation
Stretchable nylon fabric covers the teeth for high abrasion resistance
Additional information
| Weight | 3.27 oz |
|---|---|
| Dimensions | 24.8 × 1.18 × 2 in |